Těhotenství a bazén

I když jedete na dovolenou, léto je dlouhé. A když ve městě tlačí horko, není nic lepšího, než najít osvěžující úlevu v bazénu. Pokud nemáte to štěstí, že máte doma bazén, můžete využít ten v klubu, v areálu nebo v hotelu, protože těhotná není překážkou pro užívání si svěžesti a pohody, kterou voda poskytuje. A co víc: pokud máte možnost, nepromarněte ji, protože plavání a vodní pohybové aktivity jsou pro budoucí maminku velmi prospěšné, protože zlepšují krevní oběh, tonizují svaly, pomáhají vám zůstat ve formě a cítit se volně, lehce a uvolněný.

Rizika? Žádné, pokud vaše těhotenství probíhá normálně (tedy pokud nedojde k předčasnému protržení blan, krvácení nebo hrozbě předčasného porodu atd.). Jediným požadavkem je, aby bazénová voda byla dobře udržovaná, s odpovídajícím množstvím chlóru. A tento aspekt je velmi důležitý, protože budoucí maminky mají větší predispozice ke vzniku infekcí, jako jsou průjmy, záněty spojivek, zevní otitidy a dokonce i kožní infekce. Proto je nezbytné, aby byl bazén v optimálních hygienických podmínkách, aby se předešlo jakékoli nákaze.

Několik bezpečnostních tipů

  • Noste pohodlné oblečení a vhodnou obuv, abyste zabránili uklouznutí.
  • Zkontrolujte, zda je bazénová voda v optimálních hygienických podmínkách a zda je dobře udržována vhodným množstvím chlóru.
  • Pokud je bazén venku, je nezbytné se před sluncem řádně chránit.
  • Během druhého a třetího trimestru neskákejte napřed po hlavě ani se nevrhejte přímo dovnitř. Abyste se vyhnuli nárazům nebo pádům, které by mohly zasáhnout břicho, je ideální sestoupit po žebříku nebo si sednout na okraj bazénu a vstoupit do vody jemně.
  • Při odchodu z vody je vhodné vyměnit mokré plavky za suché. Toto jednoduché opatření pomáhá předcházet vzniku vulvovaginitidy a močových infekcí.

Pokud máte doma bazén, používejte jen správné množství chlóru: přebytek může způsobit zánět spojivek nebo alergickou (dráždivou) rýmu.

Těhotenství a bazén

…Co když mi praskne voda?

V poslední části těhotenství může dojít k odstranění hlenové zátky nebo prasknutí vaku. A mnoho žen se bojí, že se to stane v bazénu a že si toho nevšimnou a že by to mohlo miminku nějak ublížit.

Pokud vám praskne voda, všimnete si toho, protože když vylezete z vody, zaznamenáte neustálý úbytek teplé tekutiny, která klouže z vnitřní strany stehen směrem k nohám a na rozdíl od moči není užitečné ji zastavit. Dělat? To nutně neznamená riziko infekce. Aniž byste se lekli nebo ztratili chladnou hlavu, co nejdříve se poraďte se svým porodníkem.

Pokud jde o slizniční zátku, ta chrání dítě před možnými infekcemi, jako jakási „zátka“, která zůstává po celou dobu těhotenství, aby zabránila vstupu choroboplodných zárodků do dělohy. Mnohokrát to může zůstat bez povšimnutí, ve skutečnosti většina žen nezaznamená, když je vypuzena. Pokud si všimnete, že jste ji vyřadili nebo že jste ji začali ztrácet, radíme, abyste se do bazénu nevraceli.

Jacuzzi, jsou povoleny?

Dokud teplota vody není vysoká (méně než 37ºC), není s používáním jacuzzi žádný problém. Dejte si ale pozor, aby koupel netrvala déle než 10 minut, a dejte pozor, aby trysky nezasáhly přímo břicho.

Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Magda Rousková
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *