Bez prsou nemůžou děti spát

Mnoho dětí každou noc hledá prso, aby usnulo. A velkou starostí jejich matek je, jak uspí své dítě, když kojení skončí.

Odstavení je dlouhý proces, který zahrnuje začátek konce kojení. Obecně platí, že noční prso je poslední opuštěné, protože pro mnoho dětí je to způsob, jak usnout a usnout.

Existuje mnoho miminek, které vyžadují, aby prso mohlo v noci usnout. Prso je pro ně předehrou ke spánku a při tom sání padají vyčerpáním a zvládnou usnout. Častou otázkou matek je, jak přivedou své děti ke spánku, když kojení skončí. Není to snadné, ale není to ani nemožné.

Jak bude miminko usínat bez prsu?

Pravděpodobně si říkáte, jak dostat tu noční sýkorku ven. Pozorujte své miminko: pokud si všimnete, že v noci spí déle a nestěžuje si (nebo se probouzí, ale prso nevyhledává), automaticky mu ho nenabízejte: zachyťte ho a doprovázejte ho tak, aby znovu klidně usíná. Tímto způsobem si spojíte jídlo s hodinami dne a noc s odpočinkem.

Ale pokud vás požádá, abyste sát, dejte to: sání nejen uspokojí jeho chuť k jídlu, ale také mu pomůže uvolnit se a cítit vaši blízkost. Sýkora noční je nejdůležitější, a proto se odstraňuje jako poslední. V tomto případě se „přechodný objekt“ stává velkým spojencem; Ta malá dečka nebo ta plyšová hračka, kterou si malý vybere a kterou maminka nabízí jako alternativu k prsu, bude doprovázet přechod. V každém případě se bude doba nočního krmení postupně zkracovat.

Aby bylo rozloučení méně traumatizující, postupně zkraťte dobu posledního kojení a přijde čas, kdy vaše dítě usne, aniž by potřebovalo sát. Vyvarujte se také kojení na obvyklém místě. Cílem je, aby vaše dítě začlenilo nový způsob usínání, ale se stejnou podporou. Například: pokud ho obvykle kojíte vleže ve vaší posteli a jakmile usne, přesunete ho do jeho postýlky, začněte ho nechávat v postýlce, kojte ho, jen když vás o to požádá, ale zůstaňte s ním, dokud neusne. To znamená, že prso nenabízejte, ale neodmítejte mu ho dát, pokud o to požádá. Zvykne si tak spát a vstávat na stejném místě, s vaší podporou a vaší společností.

Zpočátku ho možná budete muset zvednout, houpat ho a zpívat mu, aby se uvolnil. V pořádku! Jde o to, aby si uvědomil, že je možné usnout bez prsu, ale že vy jste tam a doprovázíte ho tak dlouho, jak to bude nutné. A pokud „protestuje“, nebojte se: utěšujte ho něhou a trpělivostí a chovejte ho v náručí, aby se cítil chráněn a v bezpečí.

Věděl jsi?
Mateřské mléko obsahuje L-tryptofan, aminokyselinu, která pomáhá usnout.

Některé tipy

  • Zvažte odstavení jako postupný proces, omezte noční krmení a zároveň uklidněte své dítě větším kontaktem.
  • Kojte své dítě a zajistěte mu blízký kontakt během dne.
  • Uspořádejte rutinu, která zahrnuje koupel, (kratší) kojení a relaxační prostor (s hlazením, masážemi nebo písničkami), abyste mu pomohli usnout.
  • Vyvarujte se odstavení, které se shoduje s dalšími důležitými změnami, ke kterým dochází doma.
  • Náruč vašeho partnera je cennou spoluprací, aby vaše miminko usnulo bez přisávání.
  • Když kojíte, než ho uložíte do postele, vysvětlete, že „Tohle je poslední sýkorka. Budeme spát ve vaší postýlce“. Věřte tomu nebo ne, vaše dítě dokonale rozumí tomu, co říkáte.

 

Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Magda Rousková
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *