Bushi přítomen na Světovém týdnu kojení

Bushi – značka produktů pro kojení od Laboratorios Andrómaco – se připojila k Týdnu kojení, iniciativě, která je oslavována po celém světě a jejímž mottem letošního roku je: „Podporujme kojení podporou a vzděláváním“ prostřednictvím různých aktivit, které toto téma zviditelní.

Mezi aktivitami, které Bushi doprovázela kampaň, byly dvě živé z jejího instagramového účtu, kde poskytovatel péče o děti poskytoval informace a odpovídal na otázky sledujících o otázkách, jako je prevence prasklin, správné používání chráničů bradavek, extrakce a konzervace mateřského mléka, mimo jiné.

Na druhou stranu značka uspořádala pro novináře exkluzivní přednášku paní Alicie Mollo, psycholožky, která je odbornicí na kojení a je poradkyní značky již 17 let. Setkání se uskutečnilo v Croque Madame na Av. Libertador, kde psycholožka sdílela informace a odpovídala na otázky týkající se kojení. Zmínil také výhody různých produktů, které tvoří řadu produktů pro kojení: měsíčkový krém, silikonové chrániče bradavek a provzdušňovače bradavek.

Alicia souhlasí s dalšími odborníky, že kojení je jedním z procesů, který nejvíce podporuje neurovývoj dítěte. Kromě toho vysvětlil, že mateřské mléko poskytuje fyzickou imunitu, emocionální výživu, bezpečné připojení a stimuluje kognitivní vývoj dítěte. Snižuje také riziko infekčních onemocnění a náhlého úmrtí kojenců. V souladu se Světovou zdravotnickou organizací doporučila prvních šest měsíců života výlučně kojit a poté zavést pevnou stravu a pokračovat v kojení do dvou a více let věku. Dobrá péče o prsa a bradavky je zásadní v procesu podpory uvolňování mléka. Během prvních tří měsíců života nemá prso rozvrh a doporučuje se ho nabízet vždy, když si to miminko žádá. A pak, ano, nastavte okamžiky kojení.

Mollo to vysvětluje „Nabídnutí druhého prsu po dokrmení zaručuje příjem mléka s nejvyšším obsahem tuku, který je na konci kojení. Kojení častěji zvyšuje produkci a tím dítě dostává to, co v každé fázi vyžaduje. Kojení by nemělo bolet.“

Někdy však během kojení mohou bradavky zkřehnout nebo prasknout. Bushi Calendula Cream je netoxický a hypoalergenní; Používání v těhotenství předchází prasklinám tím, že udržuje pokožku hydratovanou a během kojení poskytuje pocit okamžité úlevy a svěžesti, to vše díky výhodám měsíčku lékařského. Ten je žlutý květ, který díky své hojivé schopnosti zpevňuje pokožku, chrání ji před vnějšími agresemi a zvyšuje produkci kolagenu. Kromě toho omezuje množení plísní a bakterií, které se mohou vyskytovat během ran a má velkou protizánětlivou kapacitu.

Expert také zdůraznil její přínosy na emocionální úrovni: „Kojení má velký vliv na emocionální úrovni pro matku a dítě, stejně jako pro celou rodinnou skupinu.“ Komunikace s miminky probíhá prostřednictvím kontaktu kůže na kůži, pohledu nebo pohlazení. Ty zase komunikují rytmem sání nebo dokonce dýchání. Je důležité vědět, že se živí nejen fyzicky, ale také emocionálně.“

„Existují emocionální situace, vnitřní konflikty, kterými ženy procházejí a které se mohou odrazit v kojení.“, pokračoval. Proto je důležité posilovat kapacitu aktérů a systémů zapojených do podpory kojení v různých oblastech společnosti, aby byla poskytnuta adekvátní podpora, ochrana a podpora matkám, které se rozhodnou kojit, jak je zdůrazněno v mottu World Breastfeeding Týden 2022.

 

Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Magda Rousková
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *