Nápady na hraní na pláži

Přišlo léto a konečně! dovolená, po které všichni členové rodiny tolik touží. Voda, písek a spousta hodin dopředu jsou ideálním prostředím pro zábavu dětí. Níže nabízíme různé aktivity a nápady, jak si hrát na pláži.

Do 3 let

 • Písečné věže. Ideální zábava pro nejmenší, kteří tráví dlouhou dobu jejich stavbou a bouráním. Vše, co potřebujete, je kbelík, lopata, hrábě a nějaké kbelíky. Písek je potřeba mírně navlhčit, aby lépe držel, kostky naplnit a jemným poklepáním na podložku převrátit.
 • Spot hra. Dítě, které je „blob“, musí pronásledovat a dotýkat se jiného hráče, aby se stalo „blobem“ a tak dále.
 • Míčové hry. Plážové míče jsou ideální pro nejmenší: lehké, nebolí a velmi dobře se drží. Hra spočívá v chytání míče.
Pokud je vaše dítě miminko, hlídejte ho neustále a dávejte pozor, aby si nedával písek do pusy.hrát na pláži

Mezi 3 a 5 lety

 • Hrady z písku. Bezpochyby plážová klasika. Lopata, hrábě a kbelíky různých velikostí jsou dostatečnými nástroji k povzbuzení fantazie a kreativity.
 • Kariéra. Potřebujete malý nebo střední míč a plastové pádlo. Hra spočívá v umístění míčku na raketu a jeho odnesení do cíle, aniž by spadl.
 • Míčové hry. V tomto věku již malí ratolesti umí zdolávat, kopat a balancovat s plážovým míčem.
 • Skvrna psího ocasu. Ideální varianta pro nejmenší. Dítě, které je „manča“, si pověsí šátek na plavky a snaží se ostatním uniknout. Účastník, kterému se podaří odstranit „ocásek“, vyhrává.

Více než 6 let

 • Cinchada. Vytvoří se dva týmy a v písku se narýsuje dělicí čára. Hra spočívá v tom, že účastníci táhnou za lano, dokud jejich soupeři nepřekročí čáru. Pozor: tato hra není vhodná pro malé děti, protože rychle ztratí rovnováhu a mohou si ublížit.
 • Peklo. Najděte místo, kde je písek pevný, a nakreslete hřiště. Každý účastník musí skočit na jednu nebo dvě nohy, podle nákresu a podle pořadí čísel.
 • Míčové hry. V tomto věku již mohou chlapci organizovat např. volejbalové oddíly.
 • Zamrzlé místo. Varianta „bodu“ ideální pro starší děti je „zamrzlý bod“, který obsahuje větší množství pravidel. Hráč uvězněný „blobem“ zůstává „zmrazený“ a nemůže se pohybovat, pokud se ho nedotkne jiný účastník. Z dítěte, které je třikrát „zmrazeno“, se stává „blob“.

Užívejte si jeden druhého

Během roku není mnoho příležitostí, kdy můžete s dětmi strávit celý den. Prázdniny jsou ideálním časem, kdy si rodiče a děti mohou užít jeden druhého a společně strávit čas. Mít okamžiky, kdy není třeba plnit žádné povinnosti, vás předurčuje ke spojení se hrou a objevování kreativních aspektů, které se mohou během roku dále rozvíjet.

Naučíte se také užívat si dovolené a volného času. Pokud během dětství učíte své děti, jak je využívat, budou mít v dospělosti více prostředků na řešení stresových situací.

 

Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Magda Rousková
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *