Vánoční tradice sdílet s dětmi


Oslava Vánoc přesahuje večeři a dárky; Přípravy naplňují děti očekáváním a vzrušením. Pochopení hodnoty, kterou pro ně tyto svátky mají, zdůrazňuje důležitost jejich zapojení do organizace.

Od zdobení stromečku až po napsání dopisu Ježíškovi, každoroční sdílení těchto tradic vytváří trvalé vzpomínky a děti se cítí jako protagonisté rodinné dovolené.

Objevte některé aktivity, které posílí vánoční atmosféru a můžete si je užít s těmi nejmenšími:

Propagace fetálního sexu AhoraMama
  • Sestavte vánoční stromek: Všudypřítomný symbol Vánoc, stromeček, ztělesňuje svátečního ducha a jednotu rodiny. Od otevírání krabic s ozdobami až po společné zdobení stromečku, tato aktivita plná světel a barev děti baví. Podle tradice se montuje 8. prosince a demontuje 6. ledna.
  • Ozdobte dům a stůl: Květiny, svíčky a jmelí a girlanda z cesmíny symbolizují věrnost, mír, lásku a blahobyt, jsou dokonalým doplňkem vánočního prostředí. Zapojte děti do výběru květin a vytváření aranžmá, které dodá stolu vůni a barvu.
  • Vytvořte vánoční přání: I když jsou virtuální karty běžné, vrátit se k tradici výroby fyzických karet je zábava. Výběr materiálů, barev a figurek k vybarvení stimuluje dětskou kreativitu a mění tuto činnost ve zvláštní tradici.
  • Pečení vánočního cukroví: Vaření je činnost, která děti baví. Dostat se do kontaktu s přísadami, manipulovat s těstem, špinit si ruce a používat různě tvarovaná vykrajovátka podněcuje jejich kreativitu a přiměje je cítit se jako součást příprav. Sdílení výsledného cukroví s rodinou dodává vánočním přípravám zvláštní nádech.
  • Napište dopis pro Ježíška: Pro nejmenší jdou Vánoce a dopis Ježíškovi ruku v ruce. Chvíle ticha, aby se to proměnilo v zábavnou rodinnou aktivitu, zvláště pokud jsou zapojeni starší sourozenci, vytváří spoluúčast a radost.

Tyto aktivity nejen posilují rodinná pouta, ale také vytvářejí nezapomenutelný obsah pro sváteční sezónu. Užijte si tyto tradice s těmi nejmenšími v domě!

Bezpečnostní varování: Jak bezpečný je váš strom?

Pro nejmenší má vánoční stromeček zvláštní atrakci. Světla, girlandy, barevné koule… Jak odolat pokušení je chytit? Buďte opatrní, protože pokud se pokusíte ozdoby zachytit, je možné, že stromek spadne na vás, s následným nebezpečím nárazů a zranění. Tip: sestavte malý nebo středně velký strom a postavte jej na kus nábytku nebo na vyvýšené místo, kde k němu vaše miminko nemá přístup. Upřednostněte bezpečnost a užijte si tyto slavnosti!

Doporučuje: Dr. Mariana Czapski, psycholožka a specialistka na klinickou psychologii

Všechna práva vyhrazena Nyní máma ®

Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Magda Rousková
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *